Városunk

MEGRENDEZÉSRE KERÜLT AZ I. RÁBAKÖZI FARSANGI LOVAS KARNEVÁL

A Rábatamási Lovas egyesület, a Rábatamási Község Önkormányzata és civil szervezetei bevonásával, hagyományteremtő céllal került megrendezésre a karnevál február 1-jén.

Több mint száz hátaslóval és hét kocsival érkeztek a jelmezbe öltözött karneválozók.

A menet a HD Naturhaus Kft. telephelyéről -Rábatamásiból- indult Miklós atya áldásával és rendőri felvezetéssel. Farád Községet érintve érkezet a menet Csornára a Szeder utcába. A Pántlika Néptáncegyüttes menettánccal szórakoztatta a karneválozókat, amit egy Boszorkánytánc követett modern táncstílusban. Csorna Város Jegyzője köszöntötte a résztvevőket és a közönséget, majd a karnevál hercegnőjének és hercegének átadta Csorna Város jelképes kulcsait. A menet ezután Jobaházára, majd vissza Rábatamásiba indult, ahol zsűrizték a résztvevőket, illetve különféle programok kerültek megrendezésre.

Szombat délelőtt a jókedv és a szórakozás vette át az irányítást a Rábaközben – teremtsünk belőle hagyományt!

Képek: Szabados Tibi