Intézmények

Bölcsőde

Mosolyvár Bölcsőde

Cím: 9300 Csorna, Toldi út 12.

Tel:0670/330-47-44

E-mail: bolcsodecsorna@gmail.com

Bölcsődevezető: Szür Bernadett

 

Városi Bölcsőde

Cím: 9300 Csorna, Szent István tér 17-19/A

Tel:96/261-636

E-mail: bolcsodecsorna@gmail.com

Tagintézményvezető: Ángyánné Luka Marianna

 

A Bölcsőde Csorna Város Önkormányzata által fenntartott intézmény, ahova elsősorban Csorna Város Közigazgatási területéről, egy-egy csoportba 10 - 12, maximálisan 14 gyermek vehető fel.

Bölcsődéink a Szociális és Gyermekjóléti Központ intézményegységeiként működnek. A Mosolyvár bölcsődében 56 férőhelyen 4 csoportszobában, a Városi bölcsődeében 26 férőhelyen 2 csoportszobában folyik a nevelési-gondozási tevékenység. A csoportszobák, valamint a gyermekek életteréül szolgáló egyéb helyiségek (fürdőszoba, öltöző) tágasak, világosak, esztétikusak. A csoportszobák berendezése, felszerelése a gyermekek életkorának, fejlettségének megfelelő. A szobákban elkülönített játszósarkokban játszhatnak a kisgyermekek. A pihenősarokban, kuckóban puha párnákon van lehetőség kipihenni a játék fáradalmait, kicsit félrevonulni, feltöltődni. Minden gondozási egységhez külön terasz tartozik, amin keresztül megközelíthető az elkerített füves udvarrész.

A bölcsődébe 20 hetes kortól 3 éves korig vesszük fel a gyermekeket. Ha a gyermek betöltötte a 3. életévét, a nevelési év végéig (augusztus 31-ig) maradhat a bölcsődében. Amennyiben még nem érett az óvodai nevelésre, 4. életévének betöltését követő augusztus 31-ig tovább gondozható-nevelhető a bölcsődében [1997. évi XXXI. törvény 42. § (1) bekezdés].

A jelentkezéseket folyamatosan fogadjuk. A nevelési év közben történő felvétel az üres férőhelyek függvényében történik. Beíratásra minden év április – május hónapjában kerül sor. A felvétellel kapcsolatban Szür Bernadett bölcsődevezető ad tájékoztatást a 0670/330-47-44-es telefonszámon, vagy személyesen a Mosolyvár bölcsődében.

A felvételről és a szülői értekezlet időpontjáról írásbeli értesítést küldünk. A szülők az értekezleten a bölcsődébe járással kapcsolatos információkhoz jutnak, megismerkednek gyermekük kisgyermeknevelőivel.

A beszoktatás időtartama általában két hét. A bölcsődébe kerülő gyermekek beilleszkedését, beszoktatását a szülő mellett a saját kisgyermeknevelő segíti, így több egyéni odafigyelés jut minden kisgyermek számára. A beszoktatás fokozatosan, a gyermek igényeihez igazodva történik.

A bölcsődében a gyermekek nevelését-gondozását szakképzett kisgyermeknevelők végzik. Végzettségük érettségire épülő szakképzés vagy főiskolai alapképzés. Szaktudásukat rendszeresen szakmai továbbképzésekkel újítják meg, gyarapítják. A kisgyermeknevelők munkáját bölcsődei dajkák segítik.

A gyermekeket biztonságos, barátságos otthonos környezetben fogadjuk. Igyekszünk szeretetteljes derűs légkört teremteni. Nevelői munkánk a családban kapott alapokra épül, kiegészíti, néhány esetben korrigálja, vagy átalakítja azokat. A szülők elsődleges nevelői szerepét tiszteletben tartjuk. A családok, gyermekek identitását megőrizve segítjük a gyermekek harmonikus testi- lelki fejlődését.

A bölcsőde reggel 6:00 órától délután 17:00 óráig tart nyitva.

A kisgyermeknevelők munkarendje a nyitvatartási időhöz igazodik. Minden csoportnak a gyermekek életkorához, szükségleteihez igazított folyamatos, rugalmas napirendje van, amely biztosítja a nyugodt nevelés, gondozás feltételeit.

A folyamatos napirenden belül az egymást követő események, a gyermekek biztonságérzetét, jó közérzetét teremtik meg.

Bölcsődénkben napi négyszeri étkezést biztosítunk a gyermekek részére (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna). A napi térítési díj összege az alábbiak szerint oszlik meg:

  • Étkezési díj: bruttó 565,- Ft /nap
  • Személyi térítési díj (gondozási díj): 700,- Ft /nap

Étkezési díjat az alábbi esetekben nem kell fizetni, ha a gyermek:

  • Családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem éri el a minimálbér nettó összegének 130 % -át
  • Rendszeres Gyermekvédelmi kedvezményben részesül
  • Családjában három vagy több gyermeket nevelnek
  • Családjában tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelnek
  • Tartósan beteg vagy fogyatékos
  • Nevelésbe vételét rendelte el a Gyámhatóság

Mosolyvár bölcsődénk saját főzőkonyhával rendelkezik, ahol naponta friss ételeket készítünk a gyermekek részére, innen kerül átszállításra a Városi Bölcsőde tálalókonyhájára is a friss étel. A bölcsőde étrendje az egészséges fejlődést szolgálja. Naponta megfelelő mennyiségű tejet, tejes folyadékot, húst, tojást, ízletes főzelékeket, nyers gyümölcsöt adunk a gyermekeknek. Sok öröm forrása az étkezés, az otthonában válogatós gyermekek is rövid idő után szívesen fogyasztanak a finomságokból.

A bölcsőde napirendje az egyes csoportok életkora szerint van kidolgozva. Minden csoportban az étkezési és alvási időn kívül a gyerekek az idejüket szabad játékkal töltik. Mivel a játék az egész fejlődésre kihatással van, segít a világ megismerésében, elősegíti a testi-, érzelmi-, értelmi- és szociális fejlődésüket. Fontos feladatunk mindazok a feltételek biztosítása, amelyben a gyermek e csodálatos fejlődését elősegíthetjük.

A szabad játszás mellett sokféle személyiségfejlesztő, kézügyességet fejlesztő foglalkozásokat tartunk a gyerekek részére, melyben önként vesznek részt. Az őszi, téli időszakban tornaszobában biztosítjuk a gyerekek részére a rendszeres, önkéntes játékos tornafoglalkozásokat. A mosolyvár bölcsődében sószoba áll rendelkezésre, melyet hetente használnak a csoportok.

A bölcsődei nevelés során nagyon fontos feladatnak tartjuk a gyermekek játéktevékenységének biztosítását, a játékidő tudatos megtervezését. Mivel a játék az egész fejlődésre kihatással van, így segít a világ megismerésében, elősegíti a testi-, értelmi-, érzelmi- és szociális fejlődésüket.

Bölcsődénk az éves feladatok megvalósításában az egészségre való nevelést valamint a hagyományőrzés segítését tűzte ki célul. Programunkban szerepel a gyermek játékának, szabadidő eltöltésének tudatos megtervezése. Alapja az évszakok, termések, természet feldolgozása, ismerkedés a természetes anyagokkal, ünnepek közös feldolgozása, ismeretek átadása, tapasztalatok szerzése.

A családból a bölcsődébe kerülő gyermeknél az átmenet megkönnyítését a szülővel történő fokozatos beszoktatással, ismerkedéssel végezzük. A beszoktatás időtartama a gyermek alkalmazkodásának segítése érdekében kb. két hét. A gyermek és kisgyermeknevelője között fokozatosan kialakuló érzelmi kötődés lehetővé teszi a zökkenőmentes elszakadást, segíti a gyermeket új környezetének elfogadásában.

A Győr – Moson – Sopron Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Csornai tagintézményével együttműködve mindkét telephelyen lehetőség van a sajátos nevelésű igényű vagy korai fejlesztésben rész vevő gyermekek gyógypedagógus általi fejlesztésére.

Az óvodába menő gyermekeket felkészítjük az óvodai életre, akik minden év szeptember 1-jével mennek az óvodákba. A Város óvodáival jó kapcsolatot ápol Bölcsődénk, az óvónők több alkalommal érkeznek hozzánk, ilyenkor babamuzsika, bábszínház szerepel a programban.

 

A bölcsődei beiratkozáshoz szükséges dokumentumok letöltéséhez kérem kattintsanak a dokumentum címére.

Adatkezelési hozzájárulás

Munkáltatói igazolás

Felvételi kérelem

Adatkezelési tájékoztató

 

Vissza